Image for «Почесна відзнака Миколи Павлушкова» для членів Спілки Української Молоді Галичини

«Почесна відзнака Миколи Павлушкова» для членів Спілки Української Молоді Галичини

Головна >> Блог >> Головні >> «Почесна відзнака Миколи Павлушкова» для членів Спілки Української Молоді Галичини

Особливим відзначенням Світової Управи СУМ «Почесна відзнака Миколи Павлушкова» вшановано учасників правозахисного руху, членів Спілки Української Молоді Галичини, політв’язнів радянських таборів п. Романа Чупрея та п. Миколу Мотрюка.

Нагороди вручив голова Крайової Управи СУМ в Україні друг Олександр Семирга. Від імені світової спільноти СУМ він подякував пану Роману та пану Миколі за їхній вагомий внесок у становлення незалежної України та за вірність Присязі.

У далекому 1972 році Роман Чупрей та Микола Мотрюк, разом зі своїми побратимами створили в селі Печеніжині, що на Івано-Франківщині, підпільну юнацьку організацію, яка стала частиною українського дисидентського руху, взявши за підвалини своєї ідеологічної боротьби програмові документи ОУН-УПА.

Членів СУМ Галичини єднав антирадянський світогляд, бажання протидіяти русифікації рідного краю, та прагнення присвятити своє життя здобуттю та розбудові вільної Української Держави.

І словом, і ділом, наражаючи на небезпеку себе і свої родини, сумівці працювали над досягненням цих завдань.

Останньою їхньою акцією стала маніфестація біля пам’ятника Олексі Довбушу в рідному селі та покладання вінка із синьо-жовтою стрічкою. Після цього, у 1973 році, КДБ провело арешти членів організації, звинувативши їх в «антирадянській агітації і пропаганді» та в «участі у антирадянській організації».

Більшість членів СУМ Галичини відбували свої покарання в Пермській області Росії, де не відмовились від своїх переконань і продовжили власну боротьбу в нових умовах. Брали участь в «акціях голоду» і різних протестах.

Після здобуття української незалежності діячі СУМ Галичини долучатимуться до розбудови молодої держави, стануть депутатами перших демократичних скликань, учасниками громадських об’єднань.

У 2015 році на законодавчому рівні члени СУМ Галичини були визнані в числі тих, хто отримав статус «борців за незалежність України».

Подвижницький Чин Спілки Української Молоді Галичини визнають і шанують сучасні сумівці, вважаючи її діяльність невід’ємною частиною історії світової СУМ.